ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΟΥ ΕΡΑΤΟΣΘΕΝΗ 2016-17

Συμμετοχή ομάδας μαθητών στο ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΟΥ ΕΡΑΤΟΣΘΕΝΗ κατά το σχολικό έτος 2016-17. Τη Δευτέρα 20/3/2017 από τις 11:30 έως τις 13:00 πραγματοποιήθηκε στην αυλή του σχολείου μας, το πείραμα του Ερατοσθένη, που αναφέρεται στη μέτρηση της ακτίνας της γης.

Continue reading

Αξιολόγηση των οικονομικών προσφορών της 4/ήμερης Εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Α΄ και της B΄ τάξης του Λυκείου στην Κέρκυρα

Αξιολόγηση των οικονομικών προσφορών της 4/ ήμερης Εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Α΄ και της B΄ τάξης του Λυκείου στην Κέρκυρα, από την 30/03/2017 μέχρι και την 02/04/2017 Αρχείο pdf.

Τιμητική πλακέτα του Συλλόγου Καρκινοπαθών Σερρών

Οι εκπρόσωποι του Συλλόγου Καρκινοπαθών Σερρών απένειμαν στο ΓΕ.Λ Ν.Σκοπού τιμητική πλακέτα. Οι μαθητές της Γ Λυκείου, όπως κάθε χρόνο, διοργάνωσαν το Χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό παζάρι μας και τα έσοδα διατέθηκαν στο Σύλλογο Καρκινοπαθών Σερρών. Μπράβο στους μαθητές μας!

Continue reading

Προκήρυξη 4-ήμερης Εκπαιδευτικής Επίσκεψης – Μετακίνησης (Κέρκυρα 2017)